همراه با یکدیگر میتوانیم شرایط را تغییر دهیم

ما با پشتیبانی شما از کنشگران ایرانی و تقویت آزادیهای مدنی حمایت میکنیم. اقدامهای شما در پشتیبانی از یک زندانیِ سیاسی می تواند به آزادی او منجر شود و همچنین بر مقامهای ایرانی برای بهتر کردن شرایط حقوق بشر فشار میآورد. با همراهی یکدیگر می توانیم ایران را بهتر سازیم.

چند دقیقه وقت دارید؟ در حال حاضر ما چند کمپین مهم داریم. با امضاء یک، یا دو نامه آنلاین و یا کمک به جذب حامیان بیشتر از حقوق شهروندان ایرانی حمایت کنید.

آیا میخواهید بیشتر کمک کنید؟ شما می توانید با میزبانی یک مراسم و یا میهمانی برای کمپین خاصی کمک مالی جمع آوری کنید.

ترجیح میدهید کار دیگری انجام دهید؟ میتوانید نامهای به یک زندانی سیاسی بنویسید و یا از طریق نوشتن در بخش «صداها» در گفتگوی جاری برای چگونه بهتر ساختن ایران سهیم باشید.

اگر پیشنهاد دیگری برای داوطلب شدن دارید با ما تماس بگیرید.

کمپین های فعلی

بهاره هدایت را آزاد کنید

اعمال غیرقانونی دو سال زندان
پس از فرا رسیدن موعد آزادی
درخواست آزادی

از آزادیهای مدنی در ایران حمایت کنید

کمپینهای موفق

مهدی خدایی به اتهام «تبلیغ علیه نظام و امنیت ملی» از طریق عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر به ۷ سال زندان محکوم شده بود. ۳٫۲۸۹ نفر با ما همراه شده و خواهان اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده مهدی و آزادی فوری او شدند. در مرداد ۱۳۹۴، چند ماه پس از انتشار نامه حمایت از مهدی خدایی، او آزاد شد.

حبیب الله لطیفی، فعال دانشجویی و عضو حزب کارگران کردستان قرار بود در ۵ دی ۱۳۸۹ اعدام شود. مقامهای قضائی ایران امیدوار بودند با اعدام در فصل تعطیلات کشورهای غربی، اعتراض مخالفان اعدام محدود باشد. اما چند روز پیش از موعد مقرر برای اجرای حکم، اتحاد برای ایران کمپینی را برای نجات جان این زندانی سیاسی به راه انداخت. طی ۲۴ ساعت بیش از ۸۲٫۳۰۰ نامه حمایت از آقای لطیفی به مقام های ایرانی ارسال و برنامه اعدام حبیب الله لطیفی در آن مقطع لغو شد.
در سال ۱۳۹۴ دادگاه حکم اعدام آقای لطیفی را لغو کرد.

آیا می خواهید دست به کار شوید ؟
یار اتحاد برای ایران شوید

با پیوستن شبکه حامیان حقوق بشر در ایران را گسترش دهید.

میزبان میهمانی برای اتحاد برای ایران شوید

دوستان خود را به مناسبت تولد خود دعوت کرده و به جای هدیه تولد، از آنها بخواهید که به کمپین مورد علاقه خود در اتحاد برای ایران کمک مالی اهداء کنند

صدای خود را به گوش دیگران برسانید

خاطرات، نظرات و باورهای خود را در بخش «صداها» به اشتراک گذاشته و یا نامه‌ای به یک زندانی سیاسی بنویسید.

نگاهی کوتاه

Solidarity During World Cup
در روز آغاز بازی‌های جام جهانی سال ۲۰۱۰ گروهی از حامیان اتحاد برای ایران در ژوهانسبورگ به مناسبت سالگرد خیزش مردمی ۸۸ تلاش کردند توجه جمعیت عظیمی را که برای دیدن این بازی‌ها به آفریقای جنوبی رفته بودند به شرایط حقوق بشر ایران جلب کنند. اتحاد برای ایران به پراخت هزینه طبلیغاتی که طی جام جهانی در روزنامه‌ها و بر اتوبوس‌های محلی منتشر شد کمک کرد.
A Birthday Fundraiser

جشن تولدی همراه با جمع آوری کمک مالی برای اتحاد برای ایران
می‌توانید به جای هدیه تولد کمک مالی برای کمپین مورد نظر خود جمع آوری کنید. غزل، یکی از اعضاء هیئت مشاور اتحاد برای ایران، در جشن تولد خود از دوستانش خواست به جای هدیه از یک کمپین اتحاد برای ایران حمایت کنند. او بیش از ۲۰۰۰ دلار کمک مال جمع آوری کرد و از تولد خود به عنوان فرصتی برای جلب توجه به شرایط حقوق بشر ایران و روش‌های کمک به بهبود آن استفاده کرد.

A Flashmob in Paris
آراش و بهی خواهر و برادر و از یاران اتحاد برای ایران هستند. آنها در ۲۲ خرداد ۱۳۹۰به مناسبت دومین سالگرد خیزش مردمی سال ۱۳۸۸ نمایشی را در یک ایستگاه مترو پاریس برگزار کردند. اتحاد برای ایران از این برنامه حمایت و فیلمبرداری را اعزام کرد. ویدیو این نمایش عمومی نزدیک به ۹۰ هزار بار تماشا شده است.
Reflection of Time in Prison
«زمان سریع‌تر از آنچه فکر میکنید می‌گذرد. دقیقاً ۶ سال پیش در چنین روزی دستگیر شدم. در اون روزها خیابان‌های تهران شاهد تظاهرات عظیم مردمی بود که به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری اعتراض داشتند. من در یک سلول ۲ در ۳ متری زندانی بودم. هیچ قلم و کاغذ، میز و یا آینه‌ای در سلول نبود. در زندان انفرادی ساعت دیواری نیست و مقام‌های زندان ساعت دستی ام را از من گرفته بودند.»
Share This
Choose your language: ENGLISH فارسی