برو به محتوای اصلی

گستـرش آزادی‌‌های مـدنـــی در ایـــران

آگهی استخدام و فراخوان برای حضور در کارگاه آموزشی پژوهش حقوق بشری

سازمان اتحاد برای ایران یک کارگاه آموزشی چهار الی پنج هفته‌ای مبانی پایه پژوهش حقوق بشری برگزار می‌کند. از میان مشارکت‌کنندگان این کارگاه حداکثر شش نفر برای همکاری با سازمان برگزیده خواهند شد.

 

درباره اتحاد برای ایران

اتحاد برای ایران یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در شمال کالیفرنیا است که برای گسترش آزادی‌های مدنی در ایران تلاش می‌کند. این سازمان با تلاش برای بهبود وضعیت حقوق بشر، تقویت جامعه مدنی و افزایش مشارکت شهروندان از طریق فناوری به رسالت خود عمل می‌کند. برای اطلاعات بیش‌تر به وبسایت سازمان اتحاد برای ایران مراجعه کنید.

 

مواد آموزشی

در این دوره مبانی پایه پژوهش حقوق بشری آموزش داده می‌شود. ماده‌های سیاسی قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری، سیر قانونی پرونده در دستگاه قضایی ایران، حقوق زندانی در قوانین داخلی و بین‌المللی، آشنایی با پیمان‌ها و نهادهای سازمان ملل، اعتبار رسانه‌ها، بحث درباره نمونه پرونده‌های زندانیان سیاسی، امنیت سایبری، راه و روش مصاحبه با شاهدان، حفاظت از اسناد و تحلیل معکوس برای دست‌یابی به دقیق‌ترین تصویر از رخداد نقض حقوق بشر از مواردی هستند که سعی خواهد شد در این کارگاه مورد بررسی قرار بگیرند.

 

هدف

تمرکز کارگاه بر روش‌های پژوهشی است که بیش از همه به کار جمع‌آوری اطلاعات درباره سرکوب سیاسی و مسائل مرتبط با زندانیان سیاسی می‌آیند و در قالب وبسایت اطلس زندان‌های ایران یا مجموعه‌های مشابه قابل استفاده باشند. سازمان اتحاد برای ایران امیدوار است که با ارائه آموزش‌های لازم به علاقمندان به طور گسترده، در افزایش کیفیت گزارش‌های حقوق بشری مربوط به ایران سهیم باشد.

هدف از برگزاری این کارگاه آموزش پژوهش حقوق بشری و دورکاری به علاقمندان است. در نهایت حداکثر شش نفر از افرادی که در این دوره شرکت کرده‌اند، برای همکاری با سازمان اتحاد برای ایران انتخاب خواهند شد. به همه مشارکت‌کنندگان گواهی شرکت در کارگاه ارائه خواهد شد.

 

زمان

این کارگاه در ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲ آغاز شده و به مدت چهار الی پنج هفته ادامه پیدا می‌کند. از شرکت‌کنندگان انتظار می‌رود که علاوه بر حضور در کلاس‌ها، از جزوات آموزشی‌ای که در اختیار ایشان قرار می‌گیرد استفاده کرده و به طور مستقل نیز پژوهش کنند. لطفا توجه کنید که تخمین زده می‌شود که برای مشارکت فعال و کسب آمادگی برای آزمون نهایی که در انتهای کارگاه برگزار می‌شود، روزانه به حداقل هفت ساعت حضور در کلاس، مطالعه، تمرین و پژوهش نیاز است.

 

کمک‌هزینه

با توجه به این‌که شرکت‌کنندگان باید به طور تمام‌وقت در این کارگاه حضور داشته و فعالیت‌های جانبی مرتبط داشته باشند، به ایشان کمک‌هزینه پرداخت خواهد شد.

 

ثبت‌نام برای حضور در کارگاه

متقاضیان تا انتهای ۶ ژانویه ۲۰۲۲ فرصت دارند که درخواست خود را برای مشارکت در کارگاه به آدرس ایمیل ipa@united4iran.org ارسال کنند. متقاضیان باید در متن ایمیل، انگیزه خود را تا حداکثر ۲۵۰ کلمه از شرکت در کارگاه و همکاری با سازمان اتحاد برای ایران شرح داده و رزومه خود را ضمیمه کنند. لطفا توجه کنید که داشتن سابقه کاری مرتبط الزامی نیست، هر چند که به عنوان یک امتیاز مثبت تلقی می‌شود.

سازمان اتحاد برای ایران پس از دریافت ایمیل برای مصاحبه اولیه با متقاضی تماس می‌گیرد. در صورتی که درخواست متقاضی پذیرفته شود، برای شرکت در کارگاه دعوت خواهد شد. پس از اتمام کارگاه، حداکثر شش نفر از افرادی که نمره‌های لازم را در فعالیت‌های مختلف کارگاه، از جمله آزمون نهایی کسب کنند، برای همکاری با سازمان اتحاد برای ایران انتخاب خواهند شد.